Įaugusių nagų pašalinimas

Įaugę nagai

Kartais sąvokos „įaugęs nagas“ ir „deformuotas nagas“ yra painiojamos. Tai neteisinga ir net žmogus, turintis medicininį atstumą, gali atskirti, kada vinis išaugo, o kada deformuotis. Įaugęs nagas gali turėti visiškai normalų nago plokštelės kreivumą, tačiau tai vis tiek sukelia daug nepatogumų asmeniui. Šis trūkumas ne tik daro išvaizdą nestabilią (pavyzdžiui, ant pėdos), bet ir sukelia vaikščiojimo skausmą. O deformuoti nagai beveik visada turi nenormalų patologinį kreivumą. Nemaloniausia šioje situacijoje yra tai, kad beveik kiekvienas deformuotas nagas turi polinkį įaugti ir sukelti tokį pat diskomfortą, kokį žmogus sukelia kaip įaugusius nagus.

Šių žmogaus sveikatos būklės anomalijų priežastis yra daugybė. Tai apima genetinius ir išorinius bei vidinius veiksnius.

Pagrindinės nagų augimo priežastys:

Išorė:

 • Neteisingai parinkta avalynė . Pvz., Siauri ar maži batai sukelia nėrimą. Dideliu numeriu pažymėti batai gali pakartotinai sukrėsti nosį. Taip pat kenksmingi yra nekenksmingi batai, plokšti batai su tinkama atrama ir bateliai iš aukštos platformos, kuriuos mėgsta daugelis madistų.
 • Atrama - (korekcinės) pėdkelnės (!).
 • Neatsargi nagų priežiūra (apie 80%) - pjaustoma labai trumpai arba įstrižai.
 • Pėdų deformacijos dėl įgimtų anomalijų, traumų, kamanių, plokščių pėdų, kojų pirštų kreivumo ir panašiai.
 • Įgimti pokyčiai (displazijos) - dumbliai, nagai ar nagai -, taip pat įgyti pokyčiai, kuriuos sukelia distrofija arba, atvirkščiai, antsvoris žmonėms.

Vidinis:

 • Metabolizmo sutrikimai : spontaniškas kai kurių vaistų vartojimas nepasitarus su gydytoju.
 • Kraujotakos sutrikimai .
 • Onichochrozė (kablys), onichomikozė (nagų grybelis), nagų psoriazė.
 • Aukštas amžius .

Papildomi veiksniai:

 • Hiperkeratozė (per didelis stratum corneum sutirštėjimas)
 • Diabetas
 • Hiperhidrozė (hiperhidrozė)
 • Infekcija
 • Ligos nėštumo metu
 • Prasta pėdų higiena
Įaugę nagai

Kaip gydyti nagų įaugimą?

Yra trys šios problemos sprendimai:

 1. Yra per 150 skirtingų chirurginių metodų, skirtų įaugusiems nagams gydyti . Veiksmingiausia ir tinkamiausia operacija yra Emmert operacija, kuri mūsų medicinos sistemoje vadinama pleišto nago plokštelės rezekcija. Operacija atliekama ambulatoriškai su vietine nejautra ir ją atlieka chirurgai.
 2. Konservatyvūs metodai (gydymas namuose)
 3. Ortonezijos metodai (gydymas kabėmis, plokštelėmis ir kt.).

Šiek tiek daugiau apie ortonektinius metodus:

Ortoneksija - Orthonyxie (onichochortoneksija) - nagų formos atkūrimo mokslas, naudojant įvairias korekcines sistemas.

(Ortho - Straight, Onyx - Nail (Greek))
Šį mokslą įkūrė škotų odontologas Rossas Fraseris, septintajame dešimtmetyje pradėjęs naudoti žinomus dantų gydymo metodus (dantų spaustukus), kad pataisytų savo nagų formą. Jis įvedė terminą ortoneksija. Šis požiūris gelbsti pacientą nuo operacijos ir yra paskutinis žingsnis prieš chirurgo slenkstį.

Gydymas kabėmis yra nagų spaudimo ant minkštųjų audinių sumažinimo procesas, naudojant nagų korekcijos sistemas. Sąsagėlės taip pat pagerina deformuotų nagų formą, kuri augimo metu tampa normali.

Ortoneksijos metodai yra puiki operacijos alternatyva!

Kuo ilgesnis nago atsistatymas laikui bėgant, tuo geresnis rezultatas ir mažesnis atkryčių skaičius. Statistika tokia: recidyvų procentas, naudojant ortonektinius metodus, yra mažesnis nei vienas (Jörg Harrer ir Norbert Scholtz, Vokietija, 1971–2002 m. Tyrimas). Metodas yra labai efektyvus, tačiau reikalauja kantrybės. Vidutinis korekcinių priemonių dėvėjimo laikas yra 12-18 mėnesių ar daugiau. Kai kuriais atvejais nurodomas nuolatinis dėvėjimasis.

Mūsų klinikos specialistai turi patirties montuojant įvairius korekcinius įrankius („Fraser“ spaustukas, 3TO spaustukas, „Onyclip“ plokštelės, „B / S“, „Podo-fix“ sistema).

Mes garantuojame gerą gydymo kokybę.