Odos įtrūkimai

Odos įtrūkimai

Įtrūkimai (ragai, graikų kalba) atsiranda, kai sumažėja odos elastingumas ir ištempiama oda. Kojų įtrūkimai sukelia skausmą tiek einant, tiek ramiai.

Sveika oda yra lygi, elastinga ir labai patvari. Prieš įtrūkimus dažniausiai atsiranda odos hiperkeratozė, kurią dažnai lydi uždegimas. Odos įtrūkimai gali būti paviršutiniški, tačiau gali patekti į dermą, gali būti drėgni, gali kraujuoti. Jų ilgis yra nuo vieno milimetro iki vieno centimetro ar daugiau, forma primena pleištą. Odos paviršiuje jie yra platesni, gilesni, siauresni.

Odos įtrūkimai gali būti įvairūs . Daugeliu atvejų juos sukelia keletas veiksnių. Odos įtrūkimai gali atsirasti dėl odos pervargimo, paveldimo polinkio ar įgytų defektų. Jie yra klasifikuojami kaip „šlapi“ ir „sausi“, o tai tik patvirtina teiginį, kad tiek nikelio perteklius, tiek pernelyg sausa oda turi polinkį įtrūkti.

Retais atvejais įtrūkimai gali patekti į poodinį audinį ir net kaulus.

„Šlapios“ odos įtrūkimai:

Pareigos, darbas drėgnoje aplinkoje (guminiai batai), pavyzdžiui, saunoje, šiltnamyje, ar pėdų hiperhidrozė - hiperhidrozinis pedis - prisideda prie tokių odos plyšių išsivystymo .

Prie problemos taip pat prisideda uždara ar nekvėpuojanti avalynė. Oda minkštėja (maceruoja) ir skilinėja. Šio tipo oda suskaidoma pirmiausia tarp pirštų ir padų - srityje aplink pagrindinius pirštus.

"Sausi" odos įtrūkimai:

Tokie odos įtrūkimai dažniausiai atsiranda sausoje odoje, kai nepakankama odos riebalų gamyba ir sumažėja prakaito sekrecija. Toks sutrikimas pasireiškia beveik visose pagrindinėse pėdų hiperkeratozėse.

Prakaitavimo sutrikimai pastebimi sergant cukriniu diabetu, taip pat sergant kepenų ligomis ir kai kuriais apsinuodijimais (pavyzdžiui, apsinuodijus metalu). Jį taip pat gali sukelti psoriazė (galvos oda), atopinis dermatitas (odos liga, sukelianti niežėjimą ir pleiskanojimą, dažnai siejama su alergija), ichtiozė, odos senėjimas ir kt. Hiperkeratozė sukelia beveik visus odos aprūpinimo krauju ir mitybos sutrikimus. Dėl šių problemų susidaro netobula odos apsauginė plėvelė, padidėja drėgmės nuostoliai ir sumažėja odos atsparumas įplyšimams. Dėl to prarandamas odos elastingumas sukelia odos įtrūkimus. Dėl nuolatinio streso ir per didelio svorio įtrūkimai gali pablogėti ir kraujuoti.

Ką daryti su odos įtrūkimais:

Yra daugybė skirtingų būdų, kaip prižiūrėti išskaidytas pėdas. Paprastai jie apdirbami mašina, naudojant sukamuosius įrankius (specialius purkštukus, frezus). Tačiau plyšių priežiūrą taip pat galima derinti su pjovimo įrankiais (tokiais kaip replės).

Svarbu naudoti specialius kosmetikos gaminius, kurie pagerina odos mitybos kokybę, palengvina įtrūkimų gijimą ir pagreitina procesą (tepalai ir pėdų vonios). Bet esmė ta, kad prevencinių priemonių niekada nereikia pamiršti, kad esamos spragos neišsiplečia ir atsiranda naujos.

Geriausias ir saugiausias dalykas yra vengti savarankiškų vaistų ir kreiptis į profesionalus!

Estijos pėdų klinika siūlo greitą ir kokybišką jūsų dermatito problemos sprendimą, taip pat informaciją apie būsimą odos dermatito priežiūrą ir galimybę įsigyti reikalingų priežiūros priemonių - iš visame pasaulyje garsaus vokiečių prekės ženklo BAEHR.