grybelinių ligų gydymas

Nagų grybelis

Nagų grybeliai vadinami onichomikoze - (onichomykos graikų kalba) - ir paprastai yra lėtinė nagų plokštelės infekcija, kurią sukelia įvairių rūšių patogeniniai grybeliai. Šie grybai maitinasi, skaidosi ir gali sukelti rimtesnę kūno ligą, organizmo dermatomikozę.

Nagų grybelių plitimas:

Nagų grybelis yra gana dažna liga. Remiantis tarptautine statistika, šia liga serga 10–20% planetos gyventojų.

Šalto klimato šalyse žmonės yra jautresni onichomikozei. Tuo tarpu atogrąžų šalyse pelėsiai yra dažnesni. Žmonės, gyvenantys dideliuose miestuose, dažniau suserga nei žmonės, gyvenantys mažuose miestuose ar kaimo vietovėse. Sergamumas taip pat didėja su amžiumi. Profesijos, kurioms dažniau kenčia nagų grybelis, apima didelių gamyklų ir bendrovių darbuotojus, kalnakasius, elektrinių darbuotojus, kariškius ir sportininkus (perpildyti kolektyvai, bendros drabužinės ir dušai, uniformos).

Nagų grybelis paprastai neplinta tiesiogiai tarp žmonių. Jis perduodamas netiesiogiai: per medines viešosios saunos grindis, per dušus, sporto salės, asmeninės higienos priemones ir kt.

Nagų grybelio priežastys:

Onichomikozę gali sukelti apie penkiasdešimt skirtingų grybų rūšių. Įprasta juos suskirstyti į tris pagrindines grupes:

 1. Dermatofitai - tai Trichophiton rubrum ir Trichophiton interdigitale ir jie sukelia beveik 80% visų nagų grybelių.
 2. Mielės - tai Candida šeimos grybeliai. Mielių dalis aktyviojoje onichomikozėje sudaro 5–10 proc. Mielės labiau užkrečia nagus.
 3. Pelėsiai . Yra dvi didelės grybų šeimos: Moniliaceae ir Dematiaceae. Daugelis šios grupės grybelių patys nesugeba sukelti nagų ligos, jie tampa užkrečiami tik kitais veiksniais (onichomikozėmis, kurias sukelia bakterinės infekcijos ar kiti patogenai).

Nagų grybelio formavimosi sąlygos:

Patogeniniai grybeliai į nagų plokštelę patenka skirtingais būdais. Tai, kaip jis įsiveržia į kūną ir kokias struktūras jis sugadina, lemia matomą klinikinį ligos vaizdą. Pagrindinės žalos rūšys yra klasifikuojamos taip:

 • Išorinis vinis
 • Proksimalinis prie nago
 • Paviršutiniškas
 • Visiškas distrofinis

Esant išorinei grybelinei nagų infekcijai, grybelis įsiskverbia į nago plokštelę nuo infekcijos, esančios aplinkinėje odoje (dažnai be jokių simptomų). Kai jis atsitrenkia į nagų plokštelę, grybelis pereina prie nagų lovos, todėl jos sutirštėja ir atsiskiria (onicholizė). Grybelis toliau pažeidžia nago plokštelę ir naikina visus didesnius nago paviršius. Pažeidimas gali pasiekti nagų šaknis ir tada išsivystyti nauja ligos forma - visiška distrofinė onichomikozė. Daugeliu atvejų T. rubrum yra šios ligos priežastis.

Bet T. interdigitale prasiskverbia per nagą tiesiai per šį paviršių ir pažeidžia nago plokštelę, vadinamą paviršutiniška balta onichomikoze. Grybelis juda išilgai nagų plokštelės netaisyklingų baltų apskritimų pavidalu ir gali augti per visus nago plokštelės sluoksnius.

Pirmojo ir penktojo pirštų nagai yra labiau linkę užkrėsti, nes šie yra labiausiai sužeisti vaikščiojant. Šis nagų grybelio tipas dažnai atsiranda pažeidus kojų pirštų raukšles.

Trečias grybelio užkrėtimo būdas yra per proksimalinę nagų lovą. Tokiu būdu Candida genties grybeliai dažniau įsiskverbia į nagą. Nagų grybelis prasiskverbia į matricą, iš ten į nagų plokštelę ir užkrečia visą nagų guolį.

Pastarajame pavyzdyje ligos pradžia dažnai būna ūmi, tai yra, uždegimas užklumpa visą nagų guolį.

Kaip gydyti nagų grybelį:

Visi nagų grybelio gydymo būdai yra skirti pašalinti ligos priežastis, ty išnaikinti grybelį, ir yra suskirstyti į dvi grupes:

 1. Aktualūs preparatai
 1. Preparatai, turintys sisteminį poveikį

Kokius preparatus vartoti ir kaip juos vartoti gydymo metu, nusprendžia kiekvienas pacientas individualiai ir nusprendžia tik dermatologas!

Taip pat yra kombinuotas nagų grybelio gydymas, naudojant tiek sisteminius preparatus (tabletes), tiek vietinį gydymą (gydymas atliekamas tiesiai ant nagų).

Nagų grybelis

Nagų grybelio prevencija:

Onichomikozės profilaktika yra padalinta į dvi pagrindines dalis:

 1. Socialinis
 2. Asmeninis

Socialinė prevencija : higienos sąlygų pagerinimas viešosiose vietose (baseinai, saunos, sporto salės ir kt.). Socialinė prevencija taip pat reiškia profilaktinį asmenų ir grupių, lankančių šias įstaigas, patikrinimą ir rizikos grupių asmenų (sportininkų, darbuotojų, karinio personalo) prevenciją. Didelė reikšmė taip pat skiriama visuomenės informavimui apie higieną.

Asmeninė profilaktika skirstoma į pirminę ir antrinę.

Pirminė profilaktika reiškia grybelinių ligų prevenciją ir išreiškiama taip:

 1. Dėvi tik asmeninę avalynę
 2. Nuolatinė pėdų higiena
 3. Žmonės, kurie dažnai naudojasi viešosiomis įstaigomis, gali spontaniškai naudoti vietinius priešgrybelinius vaistus (gali būti naudingas „skystas kojų tonikas“ arba „BAEHR„ nagų ir pėdų apsauginis purškiklis “).
 4. Laiku nustatyti ir gydyti grybelinę ligą.

Antrinė profilaktika atliekama žmonėms, kurie jau sirgo nagų grybeliu. Ši profilaktika skirta išvengti atkryčių ir apima:

 1. Kruopšti pėdų higiena.
 2. Profilaktinis vietinių priešgrybelinių vaistų vartojimas praėjus 2 - 3 mėnesiams po gydymo nutraukimo.
 3. Panaudotos avalynės pakeitimas ar dezinfekavimas.
 4. Bendras organizmo apsauginių savybių stiprinimas.

Gydant nagų grybelį, svarbu pašalinti pažeistą nago plokštelės dalį. Aparatinis pedikiūras ir protezavimas pažeistiems nagams tikrai gali jums padėti. Juo labiau, kad gydytojai neseniai pradėjo bendradarbiauti su podologijos specialistais.

Kilus klausimams dėl šio skyriaus, taip pat perkant visame pasaulyje garsaus vokiečių prekės ženklo BAEHR preparatus, skirtus apsaugoti jūsų kojas nuo grybelinių ligų, galite kreiptis į mūsų kliniką.