Nagų protezavimas

Nagų protezavimas

Dantų protezavimas yra dirbtinio nago ar jo dalies montavimas, jei yra defektų, ir nago plokštelės sutvirtinimas specialiomis medžiagomis.

Kas gali sukelti nagų vientisumo problemas:

  • Traumos.
  • Onichomikozė (nagų grybelis).
  • Nagų stratifikacija.
  • Nagų anatomija (šaukštus primenantys nagai ir kt.).
  • Nagų įaugimas.
  • Dėl operacijų.
  • Nagų įtrūkimai išilgai (onichorksija) arba skersai (onichoschicija).

Dažnai būna taip, kad reikia atkurti nagą (visiškai atstatyti to neįmanoma, nes protezo tvirtinimui vis tiek turi būti tam tikra nago plokštelės dalis). Tačiau mes kalbame apie visišką nagų keitimą, nors mes pakeičiame tik apie du trečdalius nagų. Dažniausia priežastis, dėl kurios kreipiamės į mus, yra estetinė nagų išvaizda. Nagų disfunkcija laikui bėgant gali sukelti skausmingus pokyčius: pažeisti nagus, išaugusius nagus su dideliu uždegimu, kurį sukelia neteisinga pirštų padėtis, arba visišką nago plokštelės sunaikinimą dėl nagų grybelio.

Pirštų nagų pokyčiai yra dažnesni, tačiau nagai nėra apsaugoti nuo deformacijos. Norint bet kokio nago pažeidimo (onichodistrofijos), būtina sumontuoti pilną ar dalinę nago plokštelę.

Sąvoka onichodistrofija reiškia nago formos, spalvos ir tekstūros pasikeitimą. Šiuos pokyčius gali sukelti ligos, traumos (traumos), vaistų vartojimas, kenksmingų medžiagų poveikis ir net genai.

Kada nurodomas nagų protezavimas:
Norėdami apsaugoti nagų lovą nuo ragenos ir slėgio.
Apsaugokite nagą.
Norėdami apsaugoti distalinį kojos pirštą.
Šoniniams nagams formuoti.
Esant išilginiam kreivumui aukštyn arba žemyn (Unguis inflexus).
Norėdami pakeisti augimo kryptį.
Nesant traumos.
Dėl ragenos po naga.
Norėdami suteikti kojų pirštams estetinį vaizdą.

Kontraindikacijos:
Ant nagų guolio esančios atviros žaizdos ir kiti nagų guolio pažeidimai. Žaizda pirmiausia turi išgydyti, tada galima apsvarstyti protezavimo galimybę.
Panaritijus (ūmus piršto ar kojos pirštų abscesas).
Nagų grybelis. Yra metodų, kuriuos šioje situacijoje galima ir reikia naudoti, ir yra metodų, kurių negalima.
Psoriazė.
Nagų augimas.
Sunkus skersinis nago išlinkimas (kai nagas tampa „vamzdinis“).
Alergija kai kurioms medžiagoms.

Ką reiškia nagų taisymas:
Nagai ir nagai egzistuoja ne tik estetiniais tikslais, jie taip pat yra būtini norint apsaugoti pirštų galiukus ir kojų pirštus bei palaikyti fizinę veiklą, pavyzdžiui, liečiant ir suimant. Dažnai bjaurūs nagai sukelia izoliaciją, nes ligoniai pradeda vengti kompanijos. Nagų keitimui nagų taisymas ar protezavimas yra ne tik kosmetinė procedūra, bet ir daug svarbesnė užduotis nei socialinis planas. Šie veiksmai gali užkirsti kelią nago lovos pokyčiams ir skatinti pažeistos nagų lovos gijimą. Protezavimas atkuria pirštų galiukų jautrumą ir pagerina lytėjimo pojūtį (padų vietai nustatyti ir atpažinti reikalingas lytėjimo jutimas).

Reikėtų pažymėti, kad nagų protezai nedaro jokių suvaržymų kasdienėms operacijoms. Jie turi natūralią išvaizdą, yra patogūs dėvėti ir, jei reikia, lengvai nuimami, taip pat turi nustatytą dėvėjimo laiką: pusmetį ar daugiau.

Yra daug būdų, kaip atitaisyti pažeistus nagus ir pasidaryti naujus protezus. Tačiau kiekvienu konkrečiu atveju metodas pasirenkamas individualiai, atsižvelgiant į problemos sudėtingumą. Kai kurie metodai leidžia pakeisti estetinę nago pusę, o kiti gali būti naudojami nagų grybeliui gydyti (dažniausia nagų disfunkcijos priežastis).

Mūsų klinikoje galite gauti informacijos apie nagų protezavimą ir atstatymą, taip pat parinksime tinkamiausią gydymą ir atliksime protezavimą.