Krioterapija

Krioterapija yra gerybinių navikų pašalinimas skystu azotu esant -196C temperatūrai.

Skystas azotas užšaldo vandenį odos ląstelėse, kuris, išsilydęs, skaido ląstelių ryšius ir skaldo odos ląsteles, todėl susidaro vilna. Skystas azotas sukuria odos šaltumo jausmą, kuris gali panašėti į nedidelį įgėlimą ar dilgčiojimą. Po procedūros pacientas gali jausti skausmą 2–3 valandas, dilgčiojimo pojūtį, kuris gali trukti nuo 20 minučių iki dviejų valandų, o procedūra gali išsivystyti per 10–14 dienų, kai pūslelėje susidaro pluta.

Krioterapijos tolerancija skirtingiems žmonėms yra skirtinga. Krioterapija nėra atliekama tiriamiesiems, kuriems apklausus paaiškėja, kad pacientas turi šaltą dilgėlinę (žinomą kaip peršalimo alergiją), kuris žino apie krioglobulinus ir Raynoud sindromą (pirštų ir kojų pirštų užšalimas ir spalvos pasikeitimas).

Krioterapija yra skausminga. Daugelis suaugusiųjų ir vyresnių nei 10 metų vaikų sugeba atlaikyti procedūrą mažiausiai 10 sekundžių. Krioterapija nėra atliekama žmonėms, kurie to labai bijo - rėkia ir rėkauja ir kuriems sutrinka skysčio azoto tekėjimas į neoplazmą. Reikia, kad vaikas paruoštų tėvą.

Po 7–10 dienų pacientas bus patikrintas, prireikus pakartotina procedūra.