Hiperhidrozės gydymas

Hiperhidrozė

Hiperhidrozė kojose - hiperhidrozė pedis (ld) - nemalonus kvapas ir hiperhidrozė.

Tai gali būti dėl įvairių priežasčių :

 • Uždara avalynė;
 • Kojinės, pagamintos iš sintetinės medžiagos ir mažai absorbuojančios drėgmę (pavyzdžiui, medvilnė gali absorbuoti drėgmę, viršijančią savo svorį);
 • Nepakankamas batų pakeitimas (kasdienis kojinių keitimas, dažnas batų keitimas);
 • Profesiniai veiksniai: guminiai batai, apsauginė avalynė, šlapias darbas (daržininkystė, virtuvė, pirtis, šiltnamiai ir kt.);

Visi šie veiksniai prisideda prie (toliau avalynės temperatūra yra 37 ○ Dėl C, santykinis drėgnumas 100%) yra idealus bakterijų, virusinės, grybelinės ir augimo.

Šių problemų santykis

Pėdos padų yra maždaug 600 prakaito liaukų viename kvadratiniame centimetre, o jų plotas yra apie 250 cm 2 (šis tankis vis dar yra tik pažastyje, kirkšnyje ir kaktoje);

Uždarose avalynėse ir kojinėse drėgmė neišgaruoja ir sudaro „šlapią biotopą“ arba šiltnamį primenantį klimatą.

Prakaitavimas yra neišvengiamas būdas kontroliuoti kūno temperatūrą. Net šiek tiek prakaituodami, kasdien prarandame vidutiniškai pusę litro skysčio.

Karštu oru ir intensyvaus fizinio krūvio metu prakaito išeiga padidėja iki penkių litrų, taip atvėsinant kūną iki reikiamo lygio. Fiziologiškai kūnas turi kompensuoti šį skysčių kiekį. Tai yra natūralūs organizmo procesai, reikalingi palaikyti vidinę pusiausvyrą. Tačiau yra ir kitų priežasčių, kurios skatina prakaitavimą.

Pavyzdžiai:

 • Skydliaukės hipertrofija;
 • Stresas, baimė;
 • Hormoniniai pokyčiai (klimakterijos);
 • Aštrus maistas, kava;

Nemalonus kvapas:

Iš pradžių sveikas žmogaus prakaitas neturi kvapo. Prakaitas susideda iš 99% vandens, bet 1% - tai druskos, karbamidas, amino rūgštys ir pieno rūgštis, kurios išsiskiria per odą, nes oda yra ne tik apsauginis, bet ir sekrecinis organas. Sergant kai kuriomis ligomis, oda palaiko plaučių ir inkstų funkcijas.

Prakaitas susimaišo su riebalu, išsiskiriančiu iš riebalinių odos liaukų. Būtent tokioje aplinkoje bakterijos, kurios kartu su jų sekretais sudaro „rūgštinį apvalkalą“ ant odos paviršiaus, kuris neleidžia patekti į ligą sukeliantiems mikrobams.

Dėl prakaito biologinio skaidymo susidaro nemalonaus kvapo sviesto rūgštis.

Prakaito kvapas yra individualus, nes kiekvieno žmogaus medžiagų apykaitos procesas yra individualus. Atsižvelgiant į mitybą, fizinį aktyvumą ir kitus veiksnius, kiekvienam žmogui išsivysto savitas kvapas, kuris taip pat veikia jo individualią odos florą.

Kojų hiperhidrozės pasekmės:

Prakaituojančios kojos ne tik sukelia būdingą kvapą, bet ir gali sukelti kitų problemų. Tarp žmogaus pirštų nėra riebalinių liaukų, o šis odos sluoksnis nėra apsaugotas riebalų. Patinusi, sutirštėjusi oda praranda elastingumą dėl išmirkytos prakaitavimo. Įtrūkimai tarp pirštų yra vartai bakterijoms ir grybeliams.

Apsauga:

Hiperhidrozės ir nemalonaus kvapo atveju pagrindinis būdas išvengti šios problemos yra asmens higiena.

 1. Kasdien plaunant kojas sumažėja kvapą sukeliančių bakterijų kiekis;
 2. Po plovimo naudokite riebų kremą su maistingomis, natūraliomis veikliosiomis medžiagomis (Naujosios Zelandijos kaulų-pietų minų aliejus, cinko oksidas, alavijas, simondsijų aliejus), kad sumažintumėte prakaitavimą. (Reikėtų paminėti, kad pertekliniai skalbiniai kenkia rūgščiam odos sluoksniui);
 3. Pėdų vonios su būtinais priedais;
Hiperhidrozės gydymas

Naudojant įprastas priežiūros priemones, oda išlieka elastinga ir apsaugota nuo grybelinių ligų bei nuolatinio kvapo.

Mūsų klinikoje pėdų priežiūros specialistai patars, ką daryti su minėtomis problemomis, rekomenduos visame pasaulyje garsaus vokiečių prekės ženklo BAEHR priežiūros produktus ir išmokys juos naudoti namuose.